Najczęstsze pytania
i odpowiedzi
1. Czy rodzic musi umieć pływać ?
Rodzic nie musi umieć pływać. Maksymalna głębokość basenu to 135 cm .
2. Czy woda jest chlorowana i jaka jest temperatura wody ?
Zacytuję słowa przedstawicielki Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt:
"Na dzień dzisiejszy tylko chlor zapewnia mikrobiologiczną czystość wody.
Dodatkowe systemy jak lampy UV lub ozonowanie to tylko dodatek. (Dzięki nim stężenie chloru może być nieco niższe niż na innych pływalniach, ale nie może przekroczyć dolnych limitów, które są ustalone od górnie przez SANEPID i inne Unijne dyrektywy".
3. Jaki jest koszt zajęć ?
Dla jednego dziecka miesieczny koszt to 140 zł za 4 zajęcia. Dla dwójki rodzeństwa to 100 zł od osoby ( czyli 200 zł). Cennik jest podany w dziale INFORMACJE DLA RODZICÓW.
4. Kiedy moje dziecko będzie nurkować i pływać ?
Moment zanurkowania jest indywidualny i zależny tylko od dziecka. Wykonujemy różne zabawy
i ćwiczenia, aby przygotować dziecko do pierwszego zanurzenia. Dzieci starsze uczymy świadomego wstrzymywania powietrza przy zanurkowaniu, a niemowlęta do ok. 6 miesiąca życia posiądają naturalny
odruch zamkniecia przełyku podczas zanurzenia pod wodę.
5. Czy na pierwszych zajęciach nurkujemy ?
Nie. O momencie pierwszego zanurkowania decyduje instruktor gdy widzi, że dziecko jest do tego gotowe. Dzieci starsze same decydują czy chcą czy nie chcą zanurzyć głowę pod wodę.
6. Co z nieobecnościami ?
Według regulaminu w przypadku nieobecności można odrobić jedne zajęcia z miesiąca. Nieobecności nie są podstwą do zwrotu opłaty miesięcznej.
7. Moje dziecko boi się wody i nie lubi wody na twarzy.
Nic nie szkodzi, zawsze można iść z nim na basen. Do każdego dziecka należy podejść indywidualnie oraz nic nie robimy na siłę. Stopniowo przezwyczajamy dziecko do wody na głowie
i twarzy. Najważniejsza jest dobra zabawa i zadowolenie dziecka.
8. Kiedy uczyć pływać z instruktorem a kiedy w grupie lub z rodzicem ?
Od wieku niemowlęcego do ok 4 lat lepszym rozwiazaniem sa zajęcia grupowe ponieważ dziecko pewniej czuje się z rodzicem i wytwarza się mocna więź między nimi oraz niesamowicie szybko robi postępy obserwując inne dzieci i nasladując je. Powyżej 4 roku życia dzieci szybciej uczą się pływać
w obecności instruktora (1 na 1).
9. Jak chodzić na basen w zimie i pozostać zdrowym ?
Ważną zasadą jest doladne wysuszenie dziecka i pozostanie na terenie basenu np. w holu ok 30 minut po wyjsciu z szatni ponieważ powietrze w płucach jest jeszcze nagrzane i potrzeba czasu, aby się zaaklimatyzować do chłodniejszego i bardziej suchego powietrza niż na terenie niecki basenowej.
10. Samotnie z dzieckiem na basenie. Czy sobie poradzę ?
Oczywiście. Kazdy sobie poradzi. Na pierwszy raz jednak polecamy odwiedzić basen z drugą osobą, aby dokładnie poznać czas i warunki przygotowania do zajęć.
11. 2 -3 latek na basenie.
2-3 latki potrafią czasami szybko zmieniać zdanie. I tak sie też dzieje na basenie. Ważne aby przetrwac ten okres a wszystko wraca do normy i zabawa w wodzie z dziećmi dostarcza znowu wiele radości.
Polecam przeczytać artykuł http://www.babyboom.pl/dzieci_1_2/wychowanie/upiorny_dwulatek.html
12. Dlaczego moje dziecko sie rozgląda po basenie lub marudzi zamiast brać udział w zajeciach ?
W przypadku niemowląt brak chęci do zaangażowania się w zajęcia jest czasem naturalną sytuacją
i może wynikać z niewyspania ( drzemka wypadała w trakcie zajeć), przebudzenia tuż przed zajeciami (dziecko spało w samochodzie), z ząbkowania lub poprostu takiego humoru w tym dniu.